Zasłużony urlop

Data 10. sie, 2010 dodał Paulina w Po godzinach

Sezon urlopowy trwa w najlepsze. Choć większość z nas ma już za sobą swój zasłużony wypoczynek, to nastroje wakacyjne nas nie opuszczają. Nie ma się co dziwić- w końcu to wyjątkowe lato kiedy to rtęć w szalonym tempie skacze w górę po słupkach termometru. Kanikularna pogoda doprowadza do szału szczególnie tych, którzy najchętniej zrobiliby sobie poobiednią sjestę (głównie mnie:).

A jak spędzamy nasz urlop? Jedni preferują wypoczynek w ciepłych krajach, inni wolą sielską atmosferę polskich jezior i gór, a jeszcze inni odliczają dni, godziny do weekendu, który jest jedynym wolnym czasem w okresie wakacji. Ja, niestety zaliczam się do tej ostatniej grupy. Zaczęłam doceniać każdą wolną godzinę weekendu i wykorzystywać ją maksymalnie do granic, co owocuje dużym po- weekendowym zmęczeniem.

Lato to też czas festiwali, a tych- jak wiadomo- w wakacje nie brakuje. I nie mam na myśli festiwalu Wina i Serów czy innych festiwalów ludowych połączonych ze świętem chleba czy kiełbasy, ale festiwale muzyczne. W tej dziedzinie nikt nie śmie konkurować ze Sławkiem, który (jak do tej pory) uczestniczył w trzech największych festiwalach w Polsce.

Z prognozy wynika, że pogoda ma nas jeszcze zaskoczyć, a Ci, którzy czekają na chłodniejsze dni, aby wybrać się w góry, powinni lepiej pomyśleć o chłodzącej kąpieli w jeziorze, tudzież w morzu.

Niestety wszystko co piękne szybko mija, a jak wiadomo urlop mija najszybciej i żadne próby wydłużenia dnia nie przynoszą rezultatów. Teraz zamiast odliczania dni i godzin do urlopu, odliczamy miesiące do następnych wakacji…

Tagi: ,

Oceń artykuł

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

Proszę wypełnij wymagane pola i nie wyrażaj się wulgarnie. Twój email nie będzie publikowany.

Możesz używać tagów HTML:: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>