Rowerki, twistery, bieżnie.. czyli przedwiosenne wzmacnianie kondycji w domu

Data 07. lut, 2008 dodał ilona w Fitness, Informacje o MMO

Obecnie panująca ni to zima, ni to wiosna nie jest zbyt energetyzującą porą roku. Wiele osób woli zostać w domu, niż wybrać się na spacer, czy wycieczkę rowerową. W tym czasie najłatwiej stracić letnią kondycję. Zamiast siedzieć biernie przed telewizorem, proponuję inną opcję – oglądanie TV podczas pedałowania na rowerku, czy szybkiego spacerowania. Przyjemne z pożytecznym. Zostajemy w domowym cieple, a jednocześnie przygotowujemy kondycję do powitania wiosny.

Mini Market Odchudzania posiada szeroki asortyment profesjonalnego sprzętu fitness po naprawdę okazyjnych cenach. Nie ma co ryzykować zakupu sprzętu z marketu, który nie dość że jest dwa razy droższy, to jeszcze nie jesteśmy pewni co do jego jakości. Każdy sprzęt w MMO jest bowiem oceniany przez klientów, a kto lepiej może się o nim wypowiedzieć, niż sami jego użytkownicy?

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów sprzętu fitness są rowerki. W naszym sklepie posiadamy rowery magnetyczne oraz mechaniczne min. firmy Body Sculpture, Fitplay oraz HS. Zamontowane wyświetlacze wskazują prędkość, dystans, czas treningu, ilość spalonych kalorii, a także puls. Nowa, stabilna technologia produkcji, zgodna z europejskimi normami bezpieczeństwa, zapewnia cichą pracę urządzenia.

Bardzo efektywny trening całego ciała dają ćwiczenia na orbitreku. Wzmacnia on zarówno dolne, jak i górne partie ciała, będąc połączeniem przyrządu do ćwiczeń domowych, rowerku, bieżni i steppera. Podobnie jak rowerki, posiada wyświetlacz czasu, prędkości, przebytego dystansu i spalonych kalorii. Takie komputery posiadają również nasze steppery. Oprócz tych tradycyjnych, oferujemy steppery skrętne, które pozwalają nie tylko na ruchy góra-dół (wzmacniające mięśnie pośladkowe), ale również ruchy boczne skrętne (podobne jak jazda na rolkach, łyżwach, nartach), które jednocześnie wzmacniają wewnętrzne i zewnętrzne mięśnie ud, mięśnie brzucha i mięśnie skośne.

Jeśli ktoś chce w bezpieczny dla kręgosłupa sposób efektywnie wyrzeźbić mięśnie brzucha, polecam sprzęt AB King Pro. Dzięki ćwiczeniom w płaszczyźnie 200 stopni (a nie 90, jak w innych urządzeniach), uaktywniane są 3 partie mięśni (górna, środkowa i dolna), co zwiększa intensywność i efektywność ćwiczeń.

Dla miłośników joggingu niezastąpione będą bieżnie firmy Body Sculpture, zaopatrzone w przeciwpoślizgowe pasy, wytrzymałą konstrukcję, kilkanaście programów treningowych, komputer LCD, możliwość zmiany kąta nachylenia bieżni.

Aby wysmuklić talię i pozbyć się tłuszczyku z bioder i ud, warto zaopatrzyć się w twister. To niewielkie, lekkie i niedrogie urządzenie pozwala wykonywać skręty bioder, a dodatkowo masuje nogi podczas ćwiczeń.

Jeżeli zdecydowaliście się na stworzenie domowej siłowni, to radzę zapoznać się z naszymi atlasami. Przeznaczone są do użytku domowego i rehabilitacji, a solidność i estetyka wykonania zapewnia bezpieczne kształtowanie mięśni.

Sądzę, że w z tej szerokiej gamie sprzętu, każdy może znaleźć coś dla siebie. Podreperowanie kondycji przed wiosną niezależnie, czy na twisterze, czy orbitreku, to ważne przedsięwzięcie. Zyskamy więcej energii i sprawności, by podczas długich wiosennych spacerów, czy krajoznawczych rowerowych wycieczek, nie paść wycieńczonym po kilku metrach :)

Ilona

Tagi: , , ,

Oceń artykuł

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading ... Loading ...

2 komentarze to “Rowerki, twistery, bieżnie.. czyli przedwiosenne wzmacnianie kondycji w domu”

 1. ilona 10 lutego 2008 at 22:44 #

  Rowerek magnetyczny od mechanicznego różni się rodzajem oporu. W magnetycznym, jak sama nazwa wskazuje, opór jest magnetyczny. Wokół koła zamachowego znajduje się magnes, a opór reguluje się zbliżaniem lub oddalaniem go od pola magnetycznego.
  W rowerkach mechanicznych wokół koła zamachowego znajduje się taśma, a regulacja oporu polega na zwiększaniu tarcia koła o ową taśmę.
  Podobno rowerek magnetyczny chodzi trochę ciszej.
  Odpowiadając na drugą część pytania: do zgubienia kilku kilogramów wystarczy każdy rodzaj rowerku, pod warunkiem, że będziesz systematycznie ćwiczyć, a dodatkowo stosować odpowiednią dietkę.

 2. Kaja 10 lutego 2008 at 19:40 #

  Mam pytanie. czym się różni rowerek magnetyczny od mechanicznego? Oprócz ceny oczywiście. Czy do zgubienia kilku kilogramów wystarczy rower mechaniczny?


Dodaj komentarz

Proszę wypełnij wymagane pola i nie wyrażaj się wulgarnie. Twój email nie będzie publikowany.

Możesz używać tagów HTML:: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>