Piłka w ruch – ćwiczymy brzuch:)

Data 16. paź, 2008 dodał ilona w Informacje o MMO

Z czym Wam się kojarzy piłka? Większość odpowie, że z grami zespołowymi, meczami, dzieciństwem, plażą, czy lekcjami w-f. Ja chcę pokazać jeszcze inne oblicze piłek – takich, na które można bez problemu kłaść się, siadać, skakać, a nawet ćwiczyć z nimi brzuszki, czy pompki. Mowa o tzw. FITBALL.

Zapewne zauważyliście, że w ofercie MMO pojawiły się różnego rozmiaru piłki, a może raczej – duże piły :) Służą zarówno do ćwiczeń rehabilitacyjnych, jak i skutecznie pomagają rzeźbić sylwetkę. Mogą z nimi ćwiczyć zarówno dzieci i dorośli, mniej i bardziej wygimnastykowani. Większość ruchów odbywa się w oparciu o piłkę, więc zmniejsza się ryzyko kontuzji przez odciążenie stawów kolanowych. Trening jest bezpieczny i aktywnie angażuje mięśnie. Ponadto poprawia koordynację ruchów. Dodatkowo piłki można używać zamiast ławki do ćwiczeń i poprawiać koordynację ruchów, wymachując jednocześnie hantlami lub sztangą :)

Zanim zaczniesz ćwiczyć z piłką, należy pamiętać o odpowiednim doborze jej rozmiaru do wzrostu:

- 45 cm dla osób do 157 cm wzrostu;
- 55 cm dla osób od 158 do 167 cm wzrostu;
- 65 cm dla osób od 168 do 178 cm wzrostu;
- 75 cm dla osób od 179 do 189 cm wzrostu i powyżej.

A teraz rozwieję obawy większości z Was – nie, piłka nie pęknie pod Waszym ciężarem:) Testowano ją przy obciążeniu aż 180 kg, więc możecie śmiało po niej skakać :)

Zajęcia z piłką, tzw. fitball są hitem w klubach fitness, więc warto zaopatrzyć się w nią nie tylko by być na topie, ale żeby spróbować nowego rodzaju efektywnego treningu, połączonego z zabawą. Zanim pokażę kilka przykładów ćwiczeń, dodam, że w MMO nabyć możecie również piłkę z masującymi wypustkami, które dodatkowo pobudzają krążenie krwii i pomagają w zwalczaniu cellulitu.

Więcej ćwiczeń znajdziecie tu: Piłka

Powodzenia!

Ilona

Tagi: , ,

Oceń artykuł

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

Proszę wypełnij wymagane pola i nie wyrażaj się wulgarnie. Twój email nie będzie publikowany.

Możesz używać tagów HTML:: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>