Co za słodko, to nie zdrowo…

Data 03. lip, 2008 dodał dietetyk w Odchudzanie

Widzę, że temat słodkości na topie a więc postanowiłam dorzucić coś od siebie… :)

    Bardzo często zjadamy duże ilości cukru nawet nie zdając sobie z tego sprawy, zwykle spodziewamy się słodkich białych kryształków w słodyczach i deserach, lecz często znajdują się one w produktach, których w ogóle nie bierzemy pod uwagę….Cukier, a co za tym idzie puste kalorie pochłaniamy nie tylko z jedzeniem, ale i z piciem – kiedy pijemy napoje, soki, nie mówiąc już o coli.

    Ostatnio sprawdzałam zawartość cukru w różnych produktach, na każdym opakowaniu jest umieszczona informacja o zawartości ”słodkiego pyłu” w gramach na 100 gr produktu, biorąc pod uwagę, iż mała łyżeczka cukru waży ok. 3-5 gram doszłam do wniosku, że chyba zacznę rozcieńczać niektóre soki owocowe wodą!!! Czas upałów sprzyja spożywaniu dużej ilości płynów, najzdrowszym rozwiązaniem będzie chyba szklanka zimnej niegazowanej wody mineralnej z cytrynką i kostkami lodu…dla mnie pychotka :)
Co do upałów to interesuje mnie jak sobie z nimi radzicie, apetyty chyba nieco mniejsze, może macie jakieś ciekawe pomysły na lekkie, zdrowe jedzonko…???

Zapraszam do dyskusji na forum e-figura.pl w temacie : co za słodko, to nie zdrowo…

Ania

Oceń artykuł

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading ... Loading ...

2 komentarze to “Co za słodko, to nie zdrowo…”

  1. dietetyk 10 lipca 2008 at 14:58 #

    Tak, arbuzy mają wysoki indeks glikemiczny, ale na szczęście nie jesteśmy w stanie ich zjeść za dużo ponieważ duża ilość zawartej w nich wody powoduje, iż szybko się nimi nasycamy, a tak na marginesie i ja lubię zatopić ząbki w tym pysznym i soczystym miąższu :)

  2. ilona 4 lipca 2008 at 16:12 #

    Dla mnie najlepszy na upały jest arbuz. Gasi pragnienie, a do tego smaczny:) Tylko pewnie ma dużo cukru? hm?


Dodaj komentarz

Proszę wypełnij wymagane pola i nie wyrażaj się wulgarnie. Twój email nie będzie publikowany.

Możesz używać tagów HTML:: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>