Chudnij z przyjemnością- masaż odchudzający

Data 19. lip, 2011 dodał Paulina w Odchudzanie

Czy może być przyjemniejszy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów niż masaż? Odpowiadam stanowczo i zdecydowanie- NIE! Wszyscy, którzy choć raz próbowali masażu doskonale wiedzą, że jest to doskonały sposób nie tylko na odchudzanie ale również poprawę stanu psychicznego. Masaże doskonale odstresowują po ciężkim, męczącym dniu, a także dodają energii do działań.
Masaż ma przede wszystkim doskonały wpływ na odchudzanie i może wspomagać naszą walkę z kilogramami.

Istotą masażu odchudzającego jest rozbicie i rozdrobnienie podskórnej tkanki tłuszczowej, usunięcie toksyn z organizmu, polepszenie ukrwienia skóry i mięśni, przez co uzyskujemy przyspieszenie przemiany materii.
Zabiegi mające na celu zmniejszenie tkanki tłuszczowej działają miejscowo. Skupiając się na jednej partii ciała, możemy naprawdę uzyskać świetne efekty. Masażem możemy wyszczuplić dolne partie naszego ciała, a także brzuch i ramiona.

Co daje nam masaż?

- masaż ma bezpośredni wpływ na odchudzanie- badania dowiodły, że masaż rozrywa komórki tłuszczowe dzięki czemu tłuszcz jest łatwiej spalany,

- masaż poprawia cyrkulację krwi dzięki czemu węglowodany są szybciej transportowane do mięśni w celu ich odżywienia. Po masażu lepszy jest też transport tlenu, co w połączeniu z dostarczonymi węglowodanami pomaga mięśniom rosnąć a to powoduje spalanie zbędnych kalorii,

- masaż poprzez poprawienie przepływu krwi pomaga usunąć toksyny z mięśni co przyspiesza czas regeneracji mięśni. Dzięki temu możemy ćwiczyć częściej, co z pewnością wpłynie na szybkość utraty kilogramów,

- masaż poprawia wydajność mięśni dzięki czemu możemy dłużej i intensywniej ćwiczyć co przyspiesza odchudzanie,

- dzięki masażom ograniczamy możliwość wystąpienia kontuzji, która mogłaby zahamować proces odchudzania,

- masaż wpływa relaksująco na mięśnie oraz system nerwowy, dzięki czemu czujemy się bardziej wypoczęci przed treningiem. Doskonałe skupienie pozwala osiągnąć jeszcze lepsze efekty treningowe.

Masaż powinniśmy wykonywać 3-4 razy w tygodniu. Bardzo ważne, abyśmy tak samo jak przy ćwiczeniach wykonywali go regularnie. Bardzo wiele zależy również od intensywności wykonanego masażu, a także użytych do niego kosmetyków. Nie łudźmy się, że kosmetyki, jakich używają profesjonalni masażyści w salonie różnią się od tych, dostępnych w sklepie. Najczęściej wybierają te same- na bazie kofeiny, która doskonale wchłania wodę i poprawia przepływ krwi w tkankach. Dzięki zastosowaniu odpowiednich kosmetyków, skóra jest bardziej podatna na zabiegi. Ponadto działanie środków kosmetycznych jest zdecydowanie bardziej silniejsze w połączeniu z masażem.

Warto jednak pamiętać, że sam masaż cudów nie zdziała. Odchudzanie należy wspomagać także ćwiczeniami i odpowiednią dietą.

Tylko w dniach 18.07.2011-26.07.2011 do zamówień składanych w sklepie mmo.pl na kwotę  min. 60zł, motylek masażer wysyłamy GRATIS! Promocją objęte są tylko produkty oznaczone statusem ‘w magazynie’. Aby skorzystać z promocji, wpisz w polu “Komentarz” hasło ‘masażer’.

Tagi: , ,

Oceń artykuł

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading ... Loading ...

2 komentarze to “Chudnij z przyjemnością- masaż odchudzający”

  1. Masażysta 11 lutego 2012 at 14:15 #

    Nie zapominajmy o diecie oraz ruchu sam masaż nic nie da!

  2. przemkoo101 4 lutego 2012 at 18:49 #

    Przede wszystkim masaż szybki intensywny oraz bańka chińska.Dziekuje za fajny artykuł.


Dodaj komentarz

Proszę wypełnij wymagane pola i nie wyrażaj się wulgarnie. Twój email nie będzie publikowany.

Możesz używać tagów HTML:: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>