Pokonaj wroga

Data 17. sie, 2010 dodał Paulina w Odchudzanie

Odchudzanie nie jest łatwe. Każdy, kto chociaż raz próbował schudnąć dobrze wie, że nie sztuką jest utracić zbędne kilogramy w szybkim czasie, ale- utrzymać wagę, także po zakończeniu kuracji. Wiele z nas zastanawia się czy to jest w ogóle możliwe… W jaki sposób zapobiec efektowi jo-jo i nie dopuścić do znalezienia się w sytuacji wyjściowej?

Zapewne wiecie, że stosowanie bardzo restrykcyjnych diet prowadzi do gwałtownego spadku wagi ciała. W momencie, gdy nasza dieta powoli przechodzi na normalne tory, waga wraca i to z nadwyżką. Efekt jo-jo- zmora ludzi odchudzających się, grozi przede wszystkim tym, którzy stosują bardzo ubogie w kalorie, restrykcyjne diety. Warto zastanowić się, czy istnieje sposób na zgubienie wagi na stałe?

Jedynym rozwiązaniem, które może nas uwolnić z zaklętego kręgu efektu jo-jo jest sukcesywny, stabilny spadek wagi ciała, który pozwoli naszemu organizmowi przyzwyczaić się do systematycznego gubienia zbędnych kilogramów,  powoli i stopniowo pozwoli zrzucić niepotrzebny balast. Jeśli nadal myślicie, że tylko katorżnicza głodówka pozwoli na osiągnięcie zamierzonych efektów na stałe- mylicie się.

Jak schudnąć raz na zawsze?

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że żadna z restrykcyjnych diet nie pomoże nam w osiągnięciu długotrwałych efektów. Jeśli chcemy zgubić wagę na stałe musimy dostarczyć naszemu organizmowi substancji, które nie tylko oczyszczają, ale przede wszystkim pomagają schudnąć w sposób sukcesywny, bez efektu jo-jo. Pierwszym krokiem do skutecznego odchudzania jest oczyszczenie organizmu z toksyn i złogów. Ich obecność w naszym organizmie ma negatywny wpływ na powodzenie procesu odchudzania. Nie należy także zapominać o zasadach prawidłowego odżywiania, które mają również bardzo duży wpływ na proces odchudzania., a przede wszystkim- na Twoje zdrowie. Jak zatem pogodzić proste zasady zdrowego odżywiania, uniknąć głodówki, a jednocześnie oczyścić swój organizm. Dzięki odpowiedniemu połączeniu racjonalnej diety i odpowiedniego środka uzyskamy długotrwałe i widoczne efekty. Jak więc powinniśmy się odżywiać?

- zawsze jedz pożywne śniadania, które są najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Stare przysłowie brzmi: “śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi”. To powiedzenie z pewnością powinniśmy zapamiętać na długo. Bez śniadania czujemy się osłabieni, senni i zmęczeni. Najważniejsze, aby poranny posiłek dostarczał organizmowi najważniejszych składników odżywczych. Śniadanie powinno mieć aż 40% udziału kalorycznego w całodziennym odżywianiu.

- nie stosuj głodówek! Choć rzeczywiście stosowanie restrykcyjnych diet, ubogich w liczbę kalorii prowadzi do szybkiego spadku wagi, a dla większości z nas, perspektywa uzyskania błyskawicznych rezultatów jest kusząca, nie możemy zapominać o licznych skutkach ubocznych (osłabienie odporności, zawroty głowy). Ci, którzy stosują głodówki narażeni są na częste wahania wagi- organizm bowiem jest tak sprytny, że zapamiętuje okres głodu i, broniąc się przed nim, zwalnia proces przemiany materii oraz rozpoczyna robienie zapasów (w postaci odkładania tkanki tłuszczowej) w przewidywaniu następnej głodówki. Efekt jo-jo, w tym przypadku, jest nieunikniony.

- jedz regularnie umiarkowane porcje, zredukuj ilość stawiając na jakość, dziel posiłki na 5 części. Jedzenie częstych, ale małych części sprzyja lepszemu wykorzystaniu przez organizm zawartych w  pokarmach witamin, poprawia metabolizm i zmniejsz odkładanie tkanki tłuszczowej. Jedz regularnie- Twój organizm przyzwyczai się i po pewnym czasie tylko w tych godzinach będzie odczuwać głód.

- pij przynajmniej 2 litry wody dziennie. Organizm dorosłego człowieka wydala średnio ok. 2 litrów wody na dobę, dlatego też tak ważne jest, abyśmy dostarczyli naszemu organizmowi taką ilość, jaka została z niego wydalona.

slimfixRacjonalne odżywianie to nie wszystko. Musisz pomóc swojemu organizmowi- oczyścić go z zalegających złogów i toksyn.

Slimfix to bezpieczny i skuteczny środek odchudzający, które ze względów zdrowotnych nie mogą regularnie ćwiczyć i uprawiać sportu. Jest to czysto naturalny środek, który dostarcza naszemu organizmowi substancji, które nie tylko oczyszczają, ale także pomagają schudnąć w sposób sukcesywny, bez efektu jo-jo. Możemy go przyjmować nawet przez dłuższy czas po zakończeniu odchudzania, co skutkuje utrzymaniem wagi na stałym poziomie jeszcze długo po zakończeniu odchudzania.

Tagi: , , ,

Oceń artykuł

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 4,40 out of 5)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

Proszę wypełnij wymagane pola i nie wyrażaj się wulgarnie. Twój email nie będzie publikowany.

Możesz używać tagów HTML:: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>